W jakim dresie iść na siłownię?

Nadchodzi nowy rok, a z nim postanowienia noworoczne. Jedno z najczęściej powtarzających się to zrzucenie zbędnych kilogramów. W końcu za sześć miesięcy przyjdzie lato i spełnienie kolejnego postanowienia – wyjazdu na wymarzone wakacje. Nie ma co się obijać i zdawać jedynie na dietę oraz magiczne specyfiki, które obiecują zrzucenie dziesięciu kilogramów w dwa tygodnie. Jeśli efekty mają pozostać na dłużej muszą narodzić się w bólu na siłowni. Przed rozpoczęciem ćwiczeń należy zaopatrzyć się w niezbędne minimum – odpowiednie buty, które ułatwią ćwiczenia i odciążą kręgosłup. Jest to ważne, ponieważ przy prawidłowo dobranym obuwiu można ominąć wiele nieprzyjemnych urazów.

Następnie potrzebne będą dresy sportowe – takie, które nie będą ograniczać ruchów, ale też nie za luźne, by nie wplątać się w skakankę lub sprzęty do ćwiczeń. Luźniejsze koszulki lepiej zostawić na fitness i zajęcia taneczne. Ważne, by nie popaść także w skrajność – gdy widoczne są fałdki na brzuchu lub udach zbyt obcisłe rzeczy mogą wprawić w dyskomfort psychiczny, a to może skutecznie zniechęcić do kolejnych wizyt na siłowni. W takim razie w jakim dresie iść na siłownię? Przede wszystkim w takim, w jakim czujemy się najlepiej. Nieważne, czy dominują tam zgaszone kolory czy jest pstrokaty. Jeśli przynosi komfort użytkowania i nie ogranicza możliwości ćwiczeń to jest on odpowiedni. W ostatnim czasie mocno nasiliło się zainteresowanie odzieżą sportową.

Producenci prześcigają się w wypuszczaniu coraz to nowszej kolekcji z innowacyjnymi technologiami, które mają pomóc przy ćwiczeniach i pochłanianiu potu. Dla klienta jest to sprzyjająca tendencja, gdyż automatycznie ceny stają się coraz bardziej konkurencyjne i dochodzi duży wybór wzorów i materiałów – dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie. A od dobrego stroju i dobrego samopoczucia zaczyna się zmiana. Czując pozytywne emocje na siłowni (związane z naszym wyglądem) chętniej decydujemy się na jej odwiedzanie, tym samym spełniając postanowienie noworoczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *