Jaka piżama jest dobra na lato?

Mogłoby się wydawać, że nie ma nic prostszego niż zakup piżamy. W praktyce okazuje się, że to zadanie wcale nie jest takie łatwe. Wybór w sklepach jest ogromny, a my często bywamy zagubieni – jaki strój do spania będzie odpowiedni? Okazuje się, że wszystko zależy od pory roku. Podpowiadamy, jakimi kryteriami się kierować, wybierając piżamę na letnie upały.

W czym spać latem?

Wybierając piżamę na lato, musimy pamiętać o specyfice tej pory roku. Temperatury bywają wtedy bardzo wysokie, w mieszkaniu jest duszno i parno. Piżamka, w której zamierzamy sypiać w trakcie gorących letnich nocy, powinna być lekka i zasłaniać jak najmniejszą powierzchnię ciała. Najlepiej jeśli zdecydujemy się na krótki rękawek lub nawet koszulkę na ramiączkach, a do tego krótkie spodenki. Panie mogą postawić na delikatną, krótką koszulkę nocną, która jest wprost stworzona z myślą o lecie.

Z jakiego materiału powinna być uszyta letnia piżama?

Zastanawiając się nad tym, jaka piżama jest dobra na lato, nie możemy zapomnieć o materiale – to niezwykle ważne kryterium w przypadku letnich strojów, również tych do spania. Piżamka, którą nosić będziemy od czerwca do sierpnia, powinna być uszyta z naturalnych, przewiewnych tkanin. Zapomnijmy o poliestrze czy innych nieprzepuszczających powietrza materiałach – nie dość, że będzie nam gorąco, to jeszcze z pewnością się spocimy. Latem najlepiej spiszą się bawełna, len czy, jeśli marzymy o czymś bardziej eleganckim, naturalny jedwab.

Jak często prać piżamę latem?

Kupując letnią piżamkę, zwróćmy również uwagę na to, żeby jej pranie nie wymagało od nas zbyt wiele wysiłku, to znaczy: unikajmy tkanin, które trzeba prać ręcznie. Kiedy temperatury są wysokie, szybko się pocimy, a piżama wymaga częstego prania – może się zdarzyć, że będziemy musieli wymieniać ją nawet co 3-4 dni. Pragnąc zapewnić sobie komfort, postawmy więc na tkaniny wysokiej jakości, którym częste pranie nie zaszkodzi i jak ognia unikajmy piżam, które nie mogą być pranie w pralce – z pewnością szybko nam obrzydną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *